מי אנחנו

עמותת "אחים גדולים" (ע"ר) נותנת מענה לילדים החווים בריונות רשת ושיימינג, ופועלת להגביר את המודעות לנושא ולהוביל אחריותיות (Accountability) בקרב ילדים ובני נוער.

במציאות החדשה בה אנו חיים, ילדים ובני-נוער משתמשים ברשתות החברתיות כאמצעי התקשורת העיקרי. מרחב הפעילות העיקרי של העמותה הוא באינסטגרם, שם מספקת העמותה לילדים ובני הנוער "מרחב מוגן" - לשתף את הסיפור האישי שלהם, לבקש עזרה מידית או עזרה לאורך זמן - שידוך לאח גדול או אחות גדולה. 

העמותה פועלת במספר מישורים נוספים, ובניהם: סדנאות בבתי ספר ותנועות נוער, הרצאות הורים ומורים, הסברה והעלאת מודעות לתחום, מחקר ועוד.

העמותה נרשמה באוקטובר 2018, פועלת על פי כל דין, ועובדת בשיתוף פעולה עם גורמים כגון: מוקד 105, משטרת ישראל, משרד הבריאות, ומלווה על ידי גורמים סוציאליים, פסיכולוגיים ומשפטיים. 

 
החזון שלנו

עמותת ״אחים גדולים״ מהווה את הכתובת הראשונה לילדים ובני נוער החווים בריונות חברתית, ברשת ומחוצה לה, באמצעות חיבור ל"אח גדול", המעניק קשר אישי, אמין ומתמשך במרחב הווירטואלי, להפגת הבדידות והקושי. 

זאת לצד יצירת קהילה תומכת ומעצימה עבור אותם ילדים ובני נוער, הפועלת לפי עקרונות הומניסטיים ישימים המתמקדים בהקשבה והכלה.

הסיפור שלנו

עמותת "אחים גדולים" הוקמה על ידי פז איזנטל כחלק מפרויקט אקדמי, במסגרת החוג לתקשורת חזותית בשנקר. 

"במסגרת העבודה היינו צריכים לייצר פעילות בעולם האמיתי, מחוץ לכותלי המכללה. לאחר מחשבה ארוכה וההשפעה הענקית שהיה לאירוע ההתאבדות של הנער דוד-אל מזרחי שסבל מביריונות ברשת, ידעתי במה אבחר״.

 

פז החליטה לחקור את הנושא וגילתה שאין שום מסגרת תומכת בישראל לילדים ובני נוער המתמודדים עם בריונות ברשת, נושא שאוהבים מאוד לדבר עליו אבל פחות לטפל בו. היא הבינה כי אין לילדים למי לפנות.

 

לאחר שהקימה עמוד אינסטגרם התחילה לקבל כמויות גדולות של פניות ומצאה את עצמה יושבת בבר בתל אביב ובמקביל עונה לילדים ומנסה לעזור להם. באותו רגע הבינה שפרוייקט העבודה שלה הולך להיות גדול משחשבה.

 

״כשסיפרתי למרצה שלי על כל הפניות אני מקבלת, הוא הסתכל עלי ואמר ׳את מבינה שאת הולכת להקים עמותה, כן?׳״.

כיום, העמותה מטפלת מידי שבוע במאות פניות של ילדים ובני נוער החווים בריונות, דבר הקורה בעיקר ברשת, הרחק מעיני ההורים והסיוע המקצועי ולפעמים, העמותה היא המוצא האחרון.

 
 
האנשים שלנו
WhatsApp Image 2020-11-21 at 19.41.24.jp

פז איזנטל

יו"ר העמותה

Benny-.jpg

יוני שקד

מנהלת תוכן

WhatsApp Image 2020-10-03 at 19.38.15.jp

מור חלילי

אחראית רשתות חברתיות

Anonymous_Woman_CiF2,_L.png

גלי שלאו כהן

משנה ליו"ר העמותה

Photo from Dor Lipetz.jpg

רייצ'ל אפשטיין

פיתוח משאבים

140ef1e0-64c1-4341-a3e6-3ef907cb2c99_edi

דור ליפץ

מנהל מקצועי

WhatsApp Image 2020-11-21 at 19.30.31.jp

גילעד גוילי

מנהל שיווק

 
לוגו רקע שקוף אחים גדולים-42.png